DinamoERP Articles

Academic Studies

EAM Nedir

2022/08/04
Ece İlkay AYDIN

Enterprise Asset Management | Kurumsal Varlık Yönetimi

Kurumsal Varlık Yönetimi bir demirbaşın şirket envanteri olarak kaydedilmesinden, hurdaya dönene kadar olan tüm süreçlerinin yönetimidir. EAM yazılımları ile demirbaşların kullanımının takip edilmesi, tamir-bakım süreçlerinin yönetilmesi kolaylıkla sağlanır. Daha ileri düzeyde garanti yönetimi, koruyucu bakım planlama, kablosuz mobil cihaz entegrasyonu gibi genişletilmiş özellikleri de barındırabilir. 

Şirketler büyüdükçe artan varlıkların yönetimi zorlaşmaya başlayarak, daha fazla bakım personeline ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda Kurumsal Varlık Yönetimi önem kazanmaktadır. DinamoERP yazılım aracılığıyla şirketin bütün envanterlerini kayıt altına alınarak tüm süreçler en az personel ve minimum masraf ile planlanabilir.


DinamoERP yazılımları ile EAM (Kurumsal Varlık Yönetimi) entegre çözümleri varlıkların tüm yaşam döngüsünü, satın almadan başlayarak, hurdaya dönene kadar olan süreci takip etmek artık çok kolay. Dinamo ERP olarak, departmanındaki profesyonel ekibimizin danışmanlığında, şirket envanterlerinin barkodlanmasından, zimmetlenmesine kadar olan süreçte en doğru takibi sağlıyoruz.