gorsel-11
İş hayatının her anında, hep yanınzda…

Bir ERP çözümü düşünün ki, her kullanıcısı için yüz binlerce dolara mal olabilecek sistemleri diğer yazılım tedarikçilerinin yaklaşamayacağı bir fayda/maliyet oranıyla sunmaktadır. Bu çözüm pek çok fonksiyonellik ve benzersiz esneklik özellikleriyle donatılmış olarak sunulmaktadır.

Dinamo ERP yazılımını soru cevap yöntemiyle daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Erp nedir ve Erp yazılımlarını diğer yazılımlardan ayıran özellik nedir?

Enterprise Resource Planning, yani Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımları temelde bir iş yazılımı çeşididir. Ancak gerçek ERP yazılımları ile diğer yazılımlar arasındaki fark; ERP yazılımlarının organizasyonların, şirketlerin, kurumların tek bir modülü ve bölümünü değil, tümünü kapsayacak şekilde tasarlanmış oluşlarıdır. ERP yazılımları bütün organizasyonun tek  bir birim olarak verimli çalışması için bütün bölümleri, faaliyetleri, süreçleri ve birimlerin işlevlerini entegre etme hedefi ile geliştirilmiş yazılımlardır.

erp

 

Peki entegrasyon neden fayda sağlar?

Şimdiye kadar, birçok işletme, yetersiz yazılım araçlarının karmaşasında, faaliyetleri için ihtiyaç duydukları bilgileri elde edebilmek ve anlamak için çabaladılar. Anlamaya çalıştıkları bilgilerin büyük çoğunluğunu, ya muhasebe yazılımlarında veya Excel tablolarında aradılar. Bu araçlar, işletmelerini yönetmek için gerekli bütünlükten yoksundur. Bu boşluğu ancak ERP yazılımları doldurabilir.

İşletme süreçleri boyunca entegrasyon sağlar; ERP yazılımları tasarımları gereği işletmenin tüm verilerini gerçek zamanlı olarak tek bir veri tabanında bir araya getirirler. Bununla birlikte verideki gizli anlamı ortaya çıkartmak için bu yazılımlar çeşitli analitik araçlarla donatılmıştır.

Otomasyon verimliliği artırır; Süreçleri hızlandırmak ve çalışmaların maliyetini azaltmak için, tekrarlanan işleri yok eder, birçoğunda ise elle müdahale ihtiyacını azaltır, bu şekilde hata yapma olasılığını da en aza indirger.

Kalite ve performonsı artırır; ERP yazılımları, işletmelerin iş yapış kalitesini ve performansını erttırmak üzere tasalanmışlardır.

ERP yazılımları bir işletmeye ne kazandırır?

Günümüzün rekabetçi ortamında, şirketlerin varlıklarını devam ettirebilmesi ERP yazılımları kullanması zorunluluk haline gelmiştir. İyi kurulmuş ve uygulanmış ERP çözümleri verimliliği artırır, maliyetleri azaltır.

p

 

Büyük ölçekli firmalar neden Dinamo ERP’yi tercih etmelidirler?

Büyük ölçekli firmaların kendilerine ait yazılım departmanları bulunmaktadır. Ancak dünyadaki örneklere bakıldığında da görülebileceği gibi bütünleşik bir ERP yazılımı geliştirilmesi ne yazık ki onlarca yıl almakta, kendi içinde pekçok maliyet ve risk içermektedir. Dinamo ERP gibi deneyimlerini yazılıma yansıtıldığı ancak ayrıca benzersiz özelleştirme imkanlarına sahip olan bir ERP yazılımıyla firmalarında ihtiyaç duyulan tüm özelleştirmeleri yaparak, çok daha hızlı ve çözüm odaklı uyarlamaları kullanıma alabilirler.

KOBİ’ler neden Dinamo ERP’yi tercih etmelidirler?

KOBİ’ler de tıpkı küresel firmalar gibi çetin bir rekabetin içindedirler. KOBİ’lerin yazılım teknolojilerini takip etmekle sorumlu bir departman kurmaları, zaman ve maliyet açısından pek de yerinde bir karar olmayabilir. Bu nedenle, kendi faaliyetlerine konsantre olmaya devam ederek, kendilerine doğru bir ERP yazılımı partneri seçmeleri, ve öncelikle fayda/maliyet oranı yüksek konularda uyarlama yapmaları daha verimli olacaktır.

Dinamo ERP başka ne gibi avantajlar sunar?-

Dinamo ERP ilk sahip olma maliyet avantajı, yazılımın sağladığı teknik ve fonksiyonel yetenekler, kolay yönetilebilirlik özelliklerine ek olarak Dinamo ERP müşterilerine diğer tüm yazılımlardan farklı olarak ve çok özel bir lisanslama modeli ile sunulmaktadır. All Inclusive, yani Her Şey Dahil lisanslama olarak adlandırılan bu lisanslama modelinde, yazılımın tüm modülleri kullanıma açıldığı gibi çok daha da önemlisi, gelecekte yapılacak tüm geliştirmeler de müşterilerimize bakım anlaşması dahilinde, herhangi bir ek modül satınalması /ücretlendirilmesi olmadan ulaştırılmaktadır. Örnek olarak; ülkemizdeki e-dönüşüm sürecindeki çalışmaların tümü (e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv gibi) bu kapsamda bakım anlaşması içindeki tüm müşterilerimize herhangi bir ücretlendirme olmadan ulaştırılmaktadır. Bu lisanslama modeli ile kullanıcılarımız sabit, öngörülebilen, bütçelendirilebilen bir ERP yazılımı bakım maliyeti ile; teknolojik yenilikler, ticari koşullardaki değişikliklerden kaynaklanan yeni ihtiyaçlar ve mevzuattaki değişikliklerden kaynaklalan zorunluluklar göre tüm iş yazılımı ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Danışman ve çözüm ortaklarıyla birlikte çalıştıkları firmaların her anında hep yanlarında olur. Müşterilerine en yenilikçi ve güncel teknolojik çözümleri iletir.

Peki, Dinamo ERP sizin için uygun mu?

Bütün şirketlerin kendilerine göre iş yapış biçimleri vardır. Bununla beraber, muhtemelen içinde bulunduğunuz sektörde faaliyet gösteren tek şirket de siz değilsiniz. Hiç merak etmeyin dünya üzerinde sizi yazılım kullanma zorunluluğunda bırakan sorunlarla ilk defa siz karşılaşmadınız. Sorunlarınıza “yamama çözümlerle” değil de, sizin sektörünüzdeki tüm kavramları bilip dünya standartları ve yöntemleriyle çözümler üreten bir ERP yazılımıyla çalışmalısınız. Tabii ki size özel iş yapış biçimlerini çözebilen özelleştirmelerinizin de gerçekleştirilebilmesi için ERP yazılımınız esnek olmalı. ERP yazılımınız hem o sektördeki dünya standartları ile donatılmış olmalı, hem detay ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar esnek olmalı, hem de güncellenmesi kolay ve ekonomik olmalı. Dinamo ERP bu anlamda, dünya standardı yöntemlerle donatılmış, son derece esnek ve fonksiyonel, ve bakımının kolaylığı açısından benzersiz bir iş yazılımıdır.

3